BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Bandžiau vis atgaminti ar nors vieno žaidimo intro filmukas man turėjo tokį efektą, kad visą jį prasėdėčiau išsižiojęs. No. Seriously. Tokio intro dar nemačiau. Minimalistiškas, grynas, šviežias, gaivus… Kaip tyro tyro kalnų oro gurkšnis .

Tiesa, pradėjus mokomąją misiją užsilenkė X360 , bet po kelių dienų aš vėl buvau back in action.

Kas yra Mirror’s Edge ? Atsakymas: bėgimo, šokinėjimo nuo stogų ir lakstymo sienomis žaidimas (mandrai vadinasi Parkour ). Pagrindinė veikėja liekna azijietiškų bruožų mergina vardu Faith, priklausanti bėgikų grupuotei. Šios grupuotės nariai nuneša ko paprašyti ten kur reikia. That’s it. Skamba nuobodžiai? Anaiptol :).

Susipažinkite - Faith.
Po pamokėlių ir prologo prasideda šiokios tokios istorijos užuomazgos. Šioji gal kiek pagaminta iš reikalo, nu bet gal pabaigoj viskas paaiškės (baigiau 4 epizodą iš 9) ir istorija sustiprės.

Idėja tokia, epizodo pradžioje šioks toks "animiškas" intro, po kurio visada reikia nuo kažko, arba į kažkur nubėgti. Viskas būtu visai easy - tačiau pastoviai po kojomis maišosi mentai, kurie labai piktai šaudo ir iš buožės į galvą duodą. Keli tikslūs smūgiai iš jos ir Faith jau be sąmonės.

Smagu, kad sargybinius galima nuginkluoti - svarbu tinkamu metu sureaguoti ir paspausti mygtuką (sunkiau padaryt nei pasakyt). Tada pasiėmus šautuvą galima iššaudyt kitus mentus, bet to daryti nerekomenduojama. Visgi yra toks achievmentas :). Nuginklavimo palengvinimui galima įsijungti šiokį tokį slo-mo.

Galima ir nuo namo krašto numest. So much fun!
Žaidime taip pat nėra jokio HUD’o, tačiau pačioje eigoje įsijungia taip vadinamas "Runner’s Vision". Jis kai kuriuos objektus nuspalvina ryškiai raudonai, tai reiškia kad jais galima pasinaudoti. Tai gali būti lentų krūva nuo kurios reikia peršokti ant kito namo stogo, vamzdis kuriuo galima nusliuogti žemyn, ar šiaip koks balkis nuo kurio gerai įsisiūbavęs kur nors užšoksi.

Daug kas giria žaidimo muziką - sakyčiau kad tai 50% tiesos. Ši labai puiki kai nėra jokio super veiksmo - ramus ambientas. Tačiau prasidėjus gaudynėms įsijungia kažkokia įkyri teknūškė, kuri tik sunervina. Pačio miesto garsai labai malonūs, tikrai sukuria tokį pojūti kad lakstai stogais - viskas lyg pritilę, iš tolo. Ir Faith kvėpavimas, beigi žingsniai - sukuria tikrai malonų tikroviškumo įspūdį.


Jei Faith neužsikabins už kabelio - skausmingai kris žemyn. Bejėgio kritimo pojūtis labai šiurpus.

Iš pradžių žaidimas tikrai sunkus (žaidžiant normal režimu). Keistai išdėlioti mygeliai (prie kurių ilgainiui priprantama) ir kiek keistas pačios Faith valdymas tik pasunkina padėtį. Bet kai jau gaunasi padoresnio ilgio flow run (be jokių trikdžių) apima ypatingai malonus pasitenkinimo jausmas :).

Tikrai užskaitau Mirror’s Edge kaip vieną labiausiai vykusių šių metų žaidimų. Nepamenu kuris dar žaidimas man suteikė tiek daug džiaugsmo. Aišku išskyrus World of Warcraft, bet čia jau kita istorija.

Rodyk draugams