Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-04-09

Puerto Rico.

Publikuota: Games

Trumpai apie naujausią šeimos žaidimą Puerto Rico (toliau PR) maniškė jau papasakojo.

Aš papasakosiu šiek tiek plačiau.

Kai jau kiek pabodo Ticket to Ride, užsinorėjau kažko šiek tiek rimtesnio. Savo mėgiamiausiame stalo žaidimų puslapyje BoardGameGeek.com pirmoje vietoje užmačiau PR, pasidomėjau, kad Lietuvoje jįjį galima įsigyti tik D6.lt, todėl iš kart įpareigojau vieną vilnietę draugę tą ir padaryti.

Kaip tik ant Velykų jau čiupinėjau savo naują žaislą, dėliojausi detalytes ir nusprendžiau išbandyti vienas pats, kad paskui būtų lengviau aiškinti kitiems (PR gali žaisti mažiausiai trys žaidėjai).

Pasiruošimas žaidimui užima nemažą laiko dalį. Reikia viską susidėlioti į vietas, atskirti išmaišytas korteles ir panašiai. Iš kart labai rekomenduoju įsigyti, arba iš kokio slapto stalčiaus išsitraukti papildomų maišiukų detalėms, kad be reikalo nesusimaišytų kortelės. Be kita ko reikės ir nemažo stalo, nes detalių iš ties nemažai.

Kiekvienas žaidėjas turi savo salą, kurios pusę apsodina skirtingos rūšies plantacijomis, o likusę pusę paskiria miesto plėtimui.


Kiekvienas turi po savo salą

Be atskirų salų, visi žaidėjai turi priėjimą prie tokio a la banko. Jame visi pastatai, visos plantacijos, pinigai, kolonistai, laivai, turgus, pinigai, pergalės taškai and more.

Kaip ir dauguma stalo žaidimų ėjimai atliekami ratu. Tačiau kiekvieną kartą pradeda vis kitas žaidėjas. Tai yra: jei pirmą ratą, pirmą ėjimą atlikau aš, sekančiame rate pirmąjį ėjimą atliks kolega iš kairės, ir t.t. Patogumo dėlei pirmąjį rato ėjimą atliekantis žmogus, visada turi Gubernatoriaus kortelę. Ji iš esmės neturi jokios funkcijos išskyrūs nurodomąją - kas pradeda ėjimą.


Taip atrodo žaidimo stalas žaidžiant keturiese. Pati pradžia.

Vieno rato metu, kiekvienas žaidėjas gali inicijuoti vieną ar kitą veiksmą. Jas ženklina specialios “vaidmenų” kortelės (neversiu pažodžiui, o pavadinsiu kad būtų aiškiau): Sodininkas, Statybininkas, Meras, Derliaus nurinkėjas, Prekeivis, Kapitonas ir Tinginys. Aišku taip gražiai lietuviškai mes jų nevadinam, bet manau reiks :). Žaidėjas nusprendęs kuo nori būti, ima atitinkamą kortelę ir visi žino, ką to ėjimo metu reiks daryti. Tačiau yra razinka - žaidėjas paėmęs vaidmens kortelę ne tik gauna teisę pirmas atlikti veiksmą, bet ir gauna mini bonusą. Tarkime, jei žaidėjas nusprendė būti Derliaus Nurinkėju, visi žaidėjai paeiliui nuima derlių, tačiau pirmasis žaidėjas pasirinkės Derliaus Nuėmėjo kortelę gauna vienu resursu daugiau nei kiti.

Taigi žaidžiant keturiese, vieno rato metu atliekami keturi žaidėjų pasirinkti veiksmai (pavyzdžiui: sodiname, statome, įdarbiname žmones, nuimame derlių). Ant likusių nepanaudotų vaidmenų kortelių, apetito sužadinimui, uždedama po vieną pinigėlį.


Žaidimo pabaigoje, viskas atrodo visai kitaip

PR laimi tas, kuris surinka daugiausia, taip vadinamų, pergalės taškų. Juos galima gauti plukdant savo nuimtą derlių, arba statant pastatus.

Smagiausia žaidimo dalis - didelės taktinės galimybės, bei skirtingi būdai pasiekti pergalę. Sėkmės faktoriai yra du - pirmasis, tai atsitiktine tvarka krentančios plantacijos, o antras - žaidėjų pasirenkamos rolės:). Pirmosios žaidimo partijos būna kiek sunkesnės, nes taisyklėse labai daug įvairių išimčių, tačiau įsivažiavus, žaidimas turi labai didelį smagumo faktorių.


Atgal į: Puerto Rico.