Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-02-08

Žodis.

Publikuota: Siaip

Kiekvieno žmogaus jausmai yra labai individualus ir skirtingi. Netgi tie patys elementariausi. Grožio pojūtis. Nusiminimas kai kas nors nepasiseka. Susierzinimas, kai kas nors patraukia kėdę iš po užpakalio. Nuovargis po ilgos darbo dienos.

Jau nekalbant apie tuos tauriuosius jausmus. So called Meilė, Liūdesys, Neviltis, Džiaugsmas ir t.t.

Taip, ne veltui rašau iš didžiųjų raidžių. Bet tik todėl kad tai pabrėžt. Visi tie jausmai yra tiek individualūs, kad kvaila juos vadinti tais vardais. Visa tai - tik šablonai su kuriais bandom sugretinti tai ką iš tiesų jaučiam.

Pamenu kažkada skaičiau knygą (taip, Sci-Fi), kurioje jie galėjo sukurti ir perduoti emocijas tokias kokios jos yra iš tiesų. Įsisvaizduokit galimybę, ne tik pasakyti “Kad tu žinotum kaip velniškai stipriai tave myliu“, bet ir tai parodyti. Taip iš tikro parodyti. Perduoti tai, kad ir prisilietimu. Pajausti tai, kaip iš tiesų esi mylimas, arba nekenčiamas. Kaip tavęs pasiilgo. Arba kaip stipriai nori pabučiuot. Arba kaip gražu jauna mama su vaiku. And so on..

Iš ties tai didūs poetai, gretinantys tuos didžiuosius jausmus su įvairiais kitais pojūčiais sukeliamais tikrų reiškinių, kažkiek priartėjo prie tų jausmų apibūdinimo, koks iš ties galėtų būt. Bet tik iš savo varpinės. Pats vienas žodis kaip žodis tiek ir tereiškia - žodį. Gal ir grubu, bet teisinga. O kadangi ne kiekvienas poeto gyslelę turi - ir tegali pasakyti tą vieną patį žodį. Bet jei atvirai - užskaitau.

Ir taip prisilietimu galima pasakyti daug. Ir sakant žodį. Abu kartu. Sintezė.

Pasijaučiau kaip koks pastorius, sakantis pamokslą.

Įsimylėjau.


Atgal į: Žodis.